SSK LjUBNO

Smučarsko skakalni kljub BTC

AKTUALNE NOVICE.....

Trije lubenci svetovni prvaki

V nemškem Oberwiesenthalu so ta podaljšan vikend potekala tekmovanja za mladinsko svetovno prvenstvo. Iz našega kluba se je kar trojici fantov uspelo uvrstiti v boj za medalje. Že po prvih treningih v torek in sredo je kazalo, da lahko na prvi posamezni tekmi v četrtek posegajo tudi po najžlahtnejših odličjih.

Na posamezni četrtkovi preizkušnji, kjer je tekmovalcem precej nagajalo tudi vreme so se kar trije uvrstili med trideseterico. Po prvi seriji je zelo dobro kazalo ŽAKU MOGLU s skokom dolgim 106 metrov in 119,5 točkami je zasedel 3. mesto, tik pred njim z daljavo dneva 108,5 metra pa Mark Hafner. JERNEJ PRESEČNIK je zasedel 16. mesto z skokom dolgim 91. metrov. V finalu je ŽAK z 97. metri in 224,3 točkami končal na nehvaležnem četrtem mestu. Hafner je izgubil eno mesto in pristal na tretjem JERNEJ pa je v drugo z skokom dolgim 87 metrov in 183,2 točkami padel na 22. mesto. Fantje so s prvo preizkušnjo, tako napovedali oster boj za medalje na včerajšnji ekipni preizkušnji.

Že po prvi seriji so se izstrelili daleč pred konkurenco. Kot prvi se je po zaletišču spustil ŽAK MOGEL in pristal na 91,5 metri, nato pa so ostali trije v svojih skupinah prepričljivo vodili, JAN BOMBEK 99,5 in JERNEJ PRESEČNIK 103,5, Mark pa kar 107,5 metra. Skupno so si nabrali 36 točk prednosti pred drugouvrščenimi avstrijci. V drugo so svojo nalogo opravili z odliko. ŽAK je svoj prvi ponesrečen skok popravil z daljavo 99 metrov JAN in JERNEJ sta oba pristala pri 104 metrih. Kljub ponesrečenim skokom Marka so fantje še vedno imeli dovolj prednosti, da so vodstvo zadržali in lahko so se veselili naslova mladinskih svetovnih prvakov.

Tudi na današnji mix preizkušnji so svojo vlogo favoritov upravičili.Veselili so se bronaste medalje. V postavi BOMBEK, Hafner, Brecelj in Komar.Tudi danes je JAN BOMBEK blestel z skokoma dolgima 108 metrov, tako v prvo kot v drugo. Skupno so zbrali 986 točk. Zmagovalci so postali avstrijci srebrni pa norvežani.

Vaš IP:3.216.28.250

Spletno mesto za namen izboljšave delovanja uporablja piškotke. Z uporabo strani soglašate z uporabo piškotkov. O piškotkih...